Skip to main content

Zosumarizovali sme pre Vás, ktorí sa zaujímate o projekt Habánky, najčastejšie kladené otázky a pripomienky a prinášame Vám na ne odpovede.

 

Kvôli Vášmu projektu bude trpieť príroda a zvieratá.

Pozemky, ktoré sú vyčlenené pre výstavbu nezasahujú do lesa,  momentálne sú vedené ako orná pôda. Jedná sa teda o polia bez stromov a lesov. Projekt Habánky do prírody nezasiahne negatívnym spôsobom. Zver ktorá je zvyknutá migrovať z okolitých lesov cez polia, kde je plánovaný projekt, bude mať možnosť pohybu cez tzv. migračné (neoplotené a nezastavané) zóny, s ktorými projekt počíta.

Stupava je už príliš zahltená, nestíha doprava.

Túto problematiku projekt Habánky neignoruje, práve naopak, od začiatku počítal s nutnosťou prispieť k vyriešeniu a k zlepšeniu tejto situácie. V rámci projektu sa počíta s vybudovaním severného zjazdu z diaľnice, čím sa vytvorí obchvat Stupavy a výrazne sa odľahčí doprava v samotnom meste Stupava. Bližšie je popísaná situácia s údajmi z aktuálnej dopravnej štúdie v tomto videu.

V Stupave už je príliš veľa obyvateľov, chýbajú školy a škôlky.

V projekte Habánky sa počíta s výstavbou škôlky s veľkým detským ihriskom, ktorá bude situovaná v samotnom centre. Hneď oproti škôlke bude vybudovaný park, plný zelene.

V Stupave nie je dostatočná vybavenosť pre nových obyvateľov.

Projekt Habánky nie je iba klasický „satelit“ , na ktorý sú ľudia v okolí Bratislavy v posledných rokoch zvyknutí. Projekt počíta s vlastnou vybavenosťou (materská škola, ihriská, obchody, reštauračné zariadenia atď.) ktoré budú slúžiť ako pôvodným, tak aj novým obyvateľom. Habánky tak budú samostatne fungujúca lokalita, s priamym napojením a zjazdom z diaľnice. Obyvatelia Habánok preto budú mesto Stupava navštevovať a zaťažovať minimálne.

Kedy sa začne výstavba zóny a zjazdu? Máme záujem o pozemok.

Výstavba sa začne ihneď ako budeme mať všetky potrebné povolenia. Na úvod sa vybuduje severný zjazd z diaľnice, aby sme na výstavbu a presun ťažkej techniky a strojov nepotrebovali prechádzať cez mesto. Následne začneme s výstavbou priamo v zóne. Budeme Vás priebežne informovať.

 

Ak ste tu nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás prosím kontaktovať https://www.habanky.sk/napiste-nam/